MÉRNÖK INFORMATIKUS BSc

 

Képzési szint: 

Alapképzés (BSc)


Képzési idő:

7 szemeszter (3,5év) teljes idejű képzés

 

Specializációk/ Szakirányok:

•    Hálózati mérnök
•    Rendszer mérnök

A képzés célja

A mérnök informatikus BSc szak célja széles körű megközelítést nyújtani az információs technológia területén a hallgatók számára egy olyan képzési program keretein belül, amely a gyakorlatközpontú informatikai készségek elsajátítását kapcsolja össze az informatika tudományának alapos ismeretével. A képzés alapvető része tartalmazza a mérnöki, informatikai és üzleti tárgyak ismeretét. A hallgatók elsajátítják a számítógép architektúrák megtervezését, megtanulják, hogyan működnek a rendszerek és a hálózatok, hogyan programozhatóak a szoftverek és rendszerek, továbbá új folyamatok implementálásának és alkalmazásának a módját. A mérnök informatikai tárgyak oktatása során széles körben alkalmazunk az esettanulmányokat, projektmunkákat és tesztelési módszereket.

Az alapfokozat birtokában a mérnök informatikusok képesek:

•     az informatikai módszereket igénylő műszaki alkotások tervezési, fejlesztési és létrehozási feladatainak ellátására;
•    informatikai és információs infrastrukturális rendszerek telepítési és üzemeltetési feladatainak ellátásához szükséges mérnöki gyakorlati módszerek alkalmazására;
•    objektum orientált és vizuális programozási környezetben programozásra;
•    szoftverfejlesztési metodikák alkalmazására, fejlesztési eszközök használatára;
•    korszerű, általános célú operációs rendszerek telepítésére, konfigurálására, hibaelhárítására, üzemeltetésére, továbbfejlesztésére.

Elhelyezkedési lehetőségek

Századunkban az informatika kiemelkedő jelentőséggel bír. A mérnök-informatikusok iránti kereslet az élet minden területén növekvő tendenciát mutat. Széles körű karrier lehetőségek állnak nyitva a diplomát szerzett hallgatóink előtt különböző munkaterületeken, mint például: szoftvertechnológia, hálózati mérnök, hálózatépítés, elektronika, robotika, projekt- és minőségmenedzsment.


Tartalom és felépítés

Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditpontok száma: 210 kredit. Ez félévenként 30 kreditpontból áll össze.
A képzés során az első tanévben a tantárgyak a következő területekre fektetnek nagy hangsúlyt: műszaki tudományok, természettudományok és humán tudományok. A műszaki és természettudományok bemutatják az alapvető műszaki és matematikai technikákat a felhasználhatóság kontextusában.
A második évben a hálózati és programozási ismeretek elsajátítása a modulok fő célja. A programozási modulok leírják a rendszerek működését és a problémamegoldást számítógépen keresztül. A harmadik évben a hallgató szakirányt választ.
Az utolsó félévben a hallgatók kötelesek teljesíteni a szak tantervében előírt szakmai gyakorlatot és megírni a szakdolgozatukat.