MŰSZAKI MENEDZSER
Képzési szint:
alapképzés (BSc)
Képzési idő:
7 szemeszter (3,5 év) teljes idejű képzés
Specializáció:
• Logisztikai
A képzés célja
A Műszaki Menedzser BSc program célja széles látókörű megközelítést kínálni mind a mérnöki, mind pedig a menedzsment tudományhoz olyan képzési programmal, amely egyesíti az alapos mérnöki kompetenciákat a szilárd gazdálkodási és menedzsment tudással. A gazdálkodási és menedzsment témakörök az esettanulmányok és a projektmunkák kiterjedt használatával kerülnek bemutatásra.
A képzés tartalmaz tantárgyakat az üzleti élet, a menedzsment, a mérnöki tudományok és a technológia területéről.
Egy végzett műszaki menedzser képes:
termékeket tervezni, a termékek gyártásának alapjait átlátni, közreműködni a termékek piaci bevezetésénél. Továbbá képes bevezetni és alkalmazni új technológiákat menedzselni a gazdálkodási és humán tényezőket, illetve kontrollálni ezek működését pénzügyileg.
Elhelyezkedési lehetőségek
Az üzleti és mérnöki tudás, illetve e tudás alkalmazásának képessége a munkaerőpiacon a végzetteknek első körben nagyszerű elhelyezkedési lehetőségeket jelent a munkaerőpiacon, majd pedig társadalmi megbecsülést. Karrierlehetőségek az elsajátított technológiai, vezetői és interperszonális készségeknek köszönhetően leginkább az alábbi szakterületeken nyílnak a friss diplomások előtt: projektmenedzsment, a termékdesign, a minőségmenedzsment, a szervizelés és a karbantartás területein.
A képzés tartalma és struktúrája
A tanulmányaik alatt a hallgatók 210 kreditet, azaz félévente 30 kreditet kötelesek teljesíteni.
6 alapozó modul található az első 3 év programjában.
A képzés során a modulok következő területekre fektetnek nagy hangsúlyt: műszaki tudományok, természettudományok és a humán tudományterület. A műszaki és természettudományok bemutatják az alapozó műszaki és matematikai ismereteket a felhasználhatóság kontextusában.
A másodéves modulok az üzleti és menedzsment ismereteket közvetítik. Az üzleti ismeretek oktatása a gazdasági és az ipari környezet bemutatásával kezdődik, amelyben az ipari vállalatok működnek. Ezután egy sikeres ipari vállalat irányításához szükséges menedzseri eszközöket és technikákat sajátítják el.
A második év végén a hallgató szakirányt választ és a harmadik évben a szakirányba illeszkedő tárgyakat tanulja.
A 7. félévben a hallgatók kötelesek teljesíteni a tantervben kötelezően előírt szakmai gyakorlatukat és megírni a szakdolgozatukat.
A képzés összes tárgya online formában is felvehető és elsajátítható a HunLine rendszerben.