KOMMUNIKÁTOR BA
Képzési szint:
alapképzés (BA)
Képzési idő:
6 szemeszter (3 év) teljes idejű képzés
Specializáció:
-médiainformatika
A képzés célja
A Kommunikáció- és Médiatudomány BA szak célja átfogó ismereteket nyújtani a hallgatóknak a társadalom színterein zajló kommunikációs folyamatokról, a kommunikáció során fellépő problémák és zavarok felismeréséről és azok kezelési módszeréről, a hatékony kommunikáció feltételeiről, különös tekintettel a kommunikációs csatornákra, a kommunikáció ágenseire, az üzenetek hatásaira. Továbbá alkalmazható tudást közvetíteni a médiatérben zajló kommunikáció technológiai hátteréről.
A hallgató képes:
Szintetizáló módon értelmezni a létező kommunikációs elméleteket, jól el tudja különíteni a kommunikációs színtereket, és ennek következtében képes kiválasztani a színtéradekvát kommunikációhoz szükséges eszközöket, módszereket, az üzenet megfelelő műfaját. Elemezni mások üzeneteit, felismerni a rejtett tartalmakat, meggyőzően érvelni álláspontja mellett. Továbbá átlátni a média alapvető aspektusait és irányelveit, vagyis nagyrészt alkalmazni a médiatechnológiai eszközöket, programokat, létrehozni önállóan és/vagy csoportban műsorokat, reklámokat, ezenkívül beazonosítani a mások által készített anyagok technológiai eszközeit.
Elhelyezkedési lehetőségek:
A hatékony kommunikáció a gazdaság sikerességének egyik fontos feltétele, ezért végzett hallgatóinknak, akik a szervezeti kommunikáció működésének és működtetésének folyamatát nemcsak ismerik, hanem azt a gyakorlatban adekvát módon alkalmazni is tudják, a munkaerőpiacon jó esélyeik vannak.
A végzettséggel betölthető munkakörök: web szerkesztő, médiatechnikus, PR menedzser, marketing és marketingkommunikációs egységvezető, alkalmazott vagy vezető kommunikációs ügynökségnél stb.
A képzés Tartalma és felépítése:
A hallgatók a tanulmányaik alatt 210 kreditet kötelesek teljesíteni, félévenként 30 kreditet.
Az első három szemeszter alatt folyik az alapozó képzés.
A képzés során a modulok a következő területekre fektetnek nagy hangsúlyt: a társadalomtudományi ismeretek elsajátítása, a kommunikációs készségek fejlesztése és a kommunikációs elméletek megismerése.
A második évben a kommunikáció szabályozásának és specifikus területeinek a moduljait és a szakirány, valamint a választható tantárgyak moduljait oktatjuk, amelyek kiterjednek a hallgatók elméleti és gyakorlati tudásának a fejlesztésére. A képzés e szakaszában a hallgatók kötelesek a szakirány tantárgyait elsajátítani, az ötödik és a hatodik szemeszterben pedig két gyakorlaton részt venni. Továbbá a hatodik szemeszterben meg kell írniuk a szakdolgozatukat.
Előkészítő képzés
Az előkészítő képzés a diákok azon képességeinek a fejlesztését és erősítését szolgálja, amely képességek elengedhetetlenek ahhoz, hogy sikeresen folytassák tanulmányaikat főiskolánkon, az általuk választott angol nyelvű alapképzésen.
A program két félévig (1 tanévig) tart, és intenzív nyelvi képzést kínál a hallgatóknak, továbbá interkulturális kommunikációt valamint szakmai előkészítő tantárgyakat.
A fő modulok: Angol nyelv, hallás utáni értés, magyar, mint idegennyelv, szakmai alapfokú angol nyelv, interkulturális kommunikáció, projektmenedzsment, szakmai előkészítő tárgyak, mint például: előkészítő matematika, fizika, menedzsment, gazdaságtan, kommunikációs technológia, informatika.
A tanulmányok folytatása az alapképzésben
Azon hallgatók, akik eleget tesznek az előkészítő képzés tanulmányi követelményeinek, folytathatják tanulmányaikat a Dunaújvárosi Főiskolán az általuk választott alapképzési programon.