Képzési idő:

3 vagy 4 szemeszter (2 év)

Szakirányok:

- gépészmérnöki
- mérnök informatikus

A képzés célja

A mérnöktanári mesterképzés célja, hogy a műszaki képzettségre építve felkészítést nyújtson az iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzésben a hallgató szakirányának megfelelő tantárgyak tanítására (elméleti órák, laboratóriumi és gyakorlati foglalkozások vezetésére) és önálló, alkotó tanári munkára, továbbá megalapozza a szakképzési irányultságú tudományos minősítés megszerzését.

Kurzus követelmények

A mérnöktanár mesterképzési programban való részvételhez a jelentkezőnek rendelkeznie kell a felsoroltak valamelyikével:
-    Alapképzési szintű (BSc) anyagmérnöki, gépészmérnöki informatikus oklevél, műszaki szakoktató (gépész, informatika) oklevél;
-    Főiskolai szintű anyagmérnöki, kohómérnöki, gépészmérnöki, mérnöki informatikus oklevél;
-    Főiskolai szintű mérnöktanár, illetve műszaki tanári anyagmérnöki, kohómérnöki, gépészmérnöki, mérnök informatikus oklevél;
-    Egyetemi szintű anyagmérnöki, kohómérnöki, gépészmérnöki, mérnök informatikus oklevél.

A mesterképzési szakon végzett mérnöktanárok alkalmasak:

-    a megszerzett mérnöki és tanári készségek alkalmazására és hasznosítására,
-   a megszerzett képességek fejlesztésére;

Elhelyezkedési lehetőségek 

 A mérnöki és a tanári készségek elsajátítása nagyon jó karrier kilátásokat biztosít a végzetteknek. A műszaki és az oktatási területen szerzett kompetenciák és a személyközi kapcsolatok kezelését lehetővé tevő készségek kiváló munkalehetőségeket biztosítanak a végzetteknek az oktatás, a kutatás és a mérnöki feladatok ellátásához kapcsolódó munkakörökben.
A képzés tartalma és felépítése
A hallgatók a tanulmányaik alatt 120 kreditet kötelesek teljesíteni, szemeszterenként összesen 30 kreditet. Hat alapozó tantárgy van az első 3 félév mindegyikében.
Az első év során a modulok a következő területekre fektetnek nagy hangsúlyt: pedagógia, pszichológia, módszertan és természettudományok.
A második évben a képzési program a szakirányos tárgyakat tartalmazza.
Az utolsó szemeszterben a hallgatók kötelesek a portfóliójukat és a szakdolgozatukat elkészíteni.

Kapcsolat:

Nemzetközi Kapcsolatok Iroda
Telefon: +36 25 551 211
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.